Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Co se děje > hudba

Koncert Slávky Vernerové Pěchočové a Dvořákova klavírního kvarteta byl působivým hudebním zážitkem

Redakce, Dana Humlová / 19.03.2023
Ve čtvrtek 16. března 2023 se v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem konal koncert rodačky ze Dvora Králové, klavíristky Slávky Vernerové Pěchočové a Dvořákova klavírního kvarteta. Byl to velmi působivý hudební zážitek, který více než stovku posluchačů zcela pohltil.
Na úvod promluvil dramaturg Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Kruhu přátel hudby Vít Havlíček, který poodkryl první informace o další 56. sezóně. Na zahajovacím koncertu 21. září 2023 se po delší době v rámci Kruhu přátel hudby představí orchestr, konkrétně Komorní filharmonie Pardubice. Jako sólista vystoupí houslista a koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček.

Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Čtvrteční koncert (480. v řadě KPH) začal Klavírním kvartetem a moll Gustava Mahlera. Díky skvělému provedení si posluchači užili emocionální hloubku tohoto díla. Následující skladbou byl Klavírní kvartet Es dur op. 16 Ludwiga van Beethovena, jiskřivý a energický. Slávka Vernerová Pěchočová hrála s bravurou a dokázala přenést náročné melodie na publikum s grácií a jemností.

Po přestávce následoval Klavírní kvartet Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Es dur op. 47 Roberta Schumanna, který byl plný romantické vášně a emocionální síly. Díky skvělým hudebníkům tak mohli diváci vnímat všechny jemné nuance této skladby. Jako přídavek zazněla Dvořákova Humoreska ve swingovém aranžmá. Zábavná a osvěžující verze této klasické skladby vyvolala v posluchačích nadšení. Druhým přídavkem byl Salut dʼamour Edwarda Elgara, kouzelná skladba, která byla interpretována s mimořádnou citlivostí.

Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto - KPH Dvůr Králové 16. 3. 2023Celkově to byl nezapomenutelný koncert, který dokázal přenést posluchače do úplně jiného světa. Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto předvedli naprosto skvělé výkony a dokázali navodit takovou atmosféru, která zůstane v paměti posluchačů ještě dlouho po skončení koncertu.

Další koncert KPH se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna 2023 v Husově sboru a vystoupí na něm sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček a Královédvorský chrámový sbor.

Bc. Dana Humlová

Foto: Václav Bartoška

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Duo Siempre Nuevo představí klenoty kytarové hudby na koncertu Kruhu přátel hudby
Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj
Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský oslnili na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Sólista Slovenského národního divadla Gustáv Beláček zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH
Famózní hlas Gustáva Beláčka zazněl na koncertu KPH společně s Královédvorským chrámovým sborem
První trumpetista SOČRu Jiří Houdek zahraje na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Důstojné završení 55. sezóny Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové s Jiřím Houdkem, Danielou Valtovou Kosinovou a jubilantkou Janou Regalovou Židkovou
Komorní filharmonie Pardubice zahájila 56. sezónu Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 248x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí