Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Vzdělávání > ostatní

Mladí filmařští amatéři se sjedou do Dvora Králové 24. a 25. března do kina Svět

Redakce / 13.03.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Královédvorský festival mladých amatérských filmařů - tak se nově jmenuje tradiční dvoudenní přehlídka amatérských filmů ve Dvoře Králové. Součástí festivalu je worskhop nejen pro začínající filmaře, ale hlavně dvě filmařské soutěže jednotlivců i skupin do 18 let. Letos se mohou diváci těšit na rekordní počet přihlášených filmů, jejichž autory jsou i děti ze Dvora Králové.

Do kina zdarma - dvě soutěže ve dvou dnech 

Součástí festivalu jsou 2 tradiční filmařské soutěže - Zlaté slunce královédvorské (6. ročník zemského kola celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby) a Juniorfilm - 23. ročník celostátní soutěže mladých amatérských filmařů. Jako každým rokem, také letos v porotě soutěží uvidíte známé herce, scénáristy, producenty nebo dramaturgy. 
Vstup je do kina Svět po celé dva dny trvání festivalu zdarma. 


Premiéra královédvorských mladých filmařů

Dobrou zprávou je, že letos se festivalu účastní i dvorské školy a žáci. Juniorfilm začne v pátek v 16 hod a již od 17 hod. budou v kině promítány dva nesoutěžní 7minutové filmy, které točili žáci 3 dvorských škol. 

Na tuto premiéru dvorských filmů naváže setkání s hostem Juniorfilmu Patricií Solaříkovou. Toto „Setkání před oponou" uvede režisér Tomáš Magnusek, který soutěž podporuje již od samého počátku. Mladou sympatickou herečku Patricii Solaříkovou znáte ze seriálů Ranč U Zelené sedmy a Ulice.

Dvoráci však budou mít své zastoupení i v soutěžní části - do projekčního pátečního bloku Juniorfilmu je zařazen jeden z filmů, který vznikl příměstském Animačním táboře DDM Jednička v loňském roce. 

Přijďte naše mladé filmaře podpořit!


Workshopy nejen pro mladé filmaře

Novinkou je také podoba tradičního workshopu, který letos proběhne již v pátek od 15 hod. v sále královédvorské Střední školy informatiky a služeb na nábřeží J. Wolkera, tedy jen 300 metrů od kina Svět, kde probíhá samotná soutěž. Zájemci z veřejnosti se v rámci workshopu seznámí s audiovizuální technikou v praxi, kamerou na dronu, virtuální realitou či způsobem natáčení zvané Stop motion. Nebude chybět ani animační dílnička.


Kromě worskhopů na diváky čekají besedy a diskuse s odborníky, což v době možnosti natáčení videí na mobily uvítají určitě nejen majitelé kamer. 

Akci pořádá Dům dětí a mládeže Jednička ve spolupráci s Městem Dvůr Králové nad Labem a SŠIS Dvůr Králové nad Labem, za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Královéhradeckého kraje.
Kateřina Sekyrková

Související články
Jiří Beneš - amatérský filmař ze Dvora Králové, který dobyl svět
Lákavé workshopy na Královédvorském filmovém festivalu (24. března 15:30-17 hod)
V kině Svět se budou promítat dokumenty královédvorských žáků
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 985x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
3.06.2023 09:00 - 4.06.2023 17:00
Josefovské čarování 2023