Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Turistika > ZOO a Safari

Předčasný vánoční dárek: mládě nosorožce černého ve dvorské zoo

Redakce / 20.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Pro Vánoce předčasné, pro přírodu akorát: ve dvorské zoo se již 13. prosince narodilo 48. mládě ohroženého nosorožce černého neboli dvourohého východního. Prvorodičkou se stala samice Molly, která se nyní vzorně o svoje mládě stará.


Mládě je samice, která po narození vážila pro svůj druh průměrných 28 kilo. "Nedlouho po porodu začala matka Molly mládě kojit a to dodnes dobře prospívá,“ říká zoolog Jiří Hrubý, který má v safari parku chov nosorožců na starosti. Otcem malé samice je  chovný samec Davu, který je otcem mediálně slavného samce Kyjeva z února 2022. 

Mládě obývá zázemní stáj a výběh a nebude k vidění pro návštěvníky. Důvodem je omezená kapacita chovného zařízení z důvodu plánované rekonstrukce dalšího z pavilonů.

Návštěvníci si však během vánočního období mohou naplno užít atrakce vánoční zoo, která trvá až do 2. ledna 2023.

Samice nejen vzorně krmí své mládě, ale vzorně spolupracuje s chovateli, kteří jí pravidelně odstřikují mléko. To zmrazí a později může posloužit v případě chovných problémů nejen v safari parku, ale také některé z dalších partnerských zahrad. 

Safari park je v chovu těchto zvířat světovou velmocí: odchoval již 47 mláďat nosorožce dvourohého východního. V uplynulých letech také opakovaně nosorožci dvourozí ze Dvora Králové zamířili zpět do Afriky, konkrétně do Tanzánie a Rwandy.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Safari park Dvůr Králové Související články
Prvním mládětem v Safari parku ve Dvoře Králové je letos žirafa
Ve dvorské zoo zakládají nosorožčí jesle: narodilo se 3. mládě za rok
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 220x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
3.06.2023 09:00 - 4.06.2023 17:00
Josefovské čarování 2023