Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Sport

Sokolští plavci vylovili při župním přeboru 16 medailí

Redakce, / 4.04.2023
Skoro čtyřicítku závodníků, z celkového počtu 95 závodníků, postavil Sokol Dvůr Králové n. L. na start župního přeboru v plavání, který se konal v neděli 2. dubna v Trutnově.

FOTOGALERIE - Sokolští plavci vylovili při župním přeboru 16 medailí

Závodu se účastnili závodníci ze šesti jednot (Dvůr Králové, Jaroměř, Úpice, Náchod, Police nad Metují a Dobruška) a naši závodníci se v soutěžním poli neztratili. Podařilo se jim získat 16 medailí. Měli jsme také úplně nejmladší závodnici. Byla jí Gábinka Pokorná, jediná předškolačka (2017), která se závodu zúčastnila! Pětkrát se stali naši borci župními přeborníky (Gabriela Pokorná, Stanislav Kortan, Ema Hažvová, Jan Seifrt a Antonín David), šest závodníků si navléklo na krk stříbrnou medaili (O. Seifrt, Hynek David, Rozárie Švábová, Michal Lukáš, Kateřina Schreiberová a Ondřej Schreiber) a pětkrát vystoupili na bronzový stupínek (Jakub Janků, Vojtěch David, Jonáš Dušek, Tomáš Erban a Tereza Hulíková). 

Výborné výkony však podali také další plavci. Bylo pěkné, jak si závodníci navzájem fandili a velcí pomáhali malým. Všichni dali do svého výkonu celé srdce. Ti, kterým se na krku nehoupala medaile, nebyli dlouho smutní. Prožili pěkný den v partě kamarádů, nejen závod, ale i obyčejné řádění ve vodě a skoky z můstku. Úpická děvčata využila Květnou neděli také jako svou příležitost k holčičímu koledování.

Všichni zúčastnění si zaslouží uznání a dík za výbornou reprezentaci naší jednoty a dospělí za péči o závodníky! Poděkování patří samozřejmě také městu Dvůr Králové n. L. za podporu sokolského sportu. Této podpory si nesmírně vážíme!
Těšíme se na další závody a výzvy, které nás v nadcházejících týdnech čekají.

P. Špatenková

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 322x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí