Vyhledej
Metuje > Sport > hokej

Sérii se hokejistům uzavřít nepodařilo - co na domácí zápas říká majitel klubu Vasil Teodoridis a trenér Jiří Zörkler

Redakce / 27.03.2022
O vítězství Pražanů rozhodly šikovné ruce dvojnásobného mistra světa Jana Hlaváče, jenž nejprve ve 29. minutě připravil gól spoluhráči, aby záhy sám trefou na 0:2 přiblížil svůj tým k vítězství. O to se už Letci připravit nenechali a na břehu Labe vyhráli nakonec rozdílem tří branek.

FOTOGALERIE - Sérii se uzavřít nepodařilo - co domácí zápas říká majitel klubu Vasil Teodoridis a trenér Jiří Zörkler

Šampaňské zůstává neodšpuntované. Dvorští hokejisté nedokázali proměnit první mečbol a v šestém finálovém utkání play off druhé ligy skupiny Sever podlehli doma Letňanům 0:3.

SÉRIE POKRAČUJE V PONDĚLÍ V LETŇANECH

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – HC LETCI LETŇANY 0:3

Na dvorský zimák v sobotu 26. března dýchla slavnostní atmosféra. Poté, co si Rodos ve čtvrtek přivezl z letňanské arény třetí výhru v sérii, žili fanoušci zelenožlutých barev dva dny snem o vítězství v play off naší druholigové skupiny.

Náladu na tribunách už před úvodním buly navýšila přítomnost majitele klubu Vasila Teodoridise, jemuž publikum připravilo bouřlivé přivítání. Pak už ale začal zápas, který nakonec nedopadl podle představ většiny z rekordního počtu 937 (!) diváků. Na úvod třeba zmínit, že proti kompletnímu soupeři nastoupili svěřenci trenéra Zörklera bez zraněných obránců Váchy, France a nově i Vašíčka, oproti předchozích dvěma zápasům se do sestavy po nemoci vrátil Jarda Dvořák.

Úvodní příležitost zápasu patřila hostům a tyč nastřelená ve finále debutujícím Koláříkem naznačila, že hosté do Dvora rozhodně nepřijeli v roli gratulantů.

Domácí příznivce jako první roztleskala dělovka Tomáše Bláhy ze 4. minuty, záhy Rodos nevyužil více než minutou výhodu pěti proti třem.

14. minuta nabídla skvělé napadání dvojice Lukáš Kučera – Jarda Dvořák, jejich práci ale v nadějné šanci nedovedl k dokonalosti Bláha.

Také prostřední perioda začala tutovkou Letců. Naší obraně pláchl Půlpán, samostatný nájezd mu ale zneškodnil skvělý Jarda Brázdil. Ve 29. minutě už se skóre měnilo. Po závaru před Brázdilem se nejlépe zorientoval Kolářík a svůj první finálový start proměnil ve vedoucí trefu svého mužstva – 0:1.

Záhy neproměnil tutovku Hozák, ve 35. minutě neuspěl v další šanci Kropáček, akce však pokračovala a Jan Hlaváč při ní dokázal puk podruhé propasírovat za záda bezmocného Jardy Brázdila – 0:2.

Chvíli na to arbitři poslali Dvoráky do tří, Rodos se však s podporou fanoušků ubránil a v závěrečných dvou minutách druhé třetiny dostal naopak sám početní výhodu.

Ty ale Dvoru v šestém utkání nevycházely. Neproměnil ani tuto a naopak to byli hosté, kteří po ztrátě puku Kuby Luštince ve 46. minutě udeřili potřetí, tentokrát zásluhou Kastnera.

Čestný úspěch mohl v 56. minutě přidat Tomáš Bláha, po úspěšném slalomu Lukáše Kučery ale znovu narazil na bezchybného Kopřivu.

Závěrečné dvě minuty utkání se odehrávaly za skandovaného potlesku celé haly a tradičně vynikající fanoušci si přece jen zakřičeli „GÓL“! Trefu Milana Valáška však sudí neuznali pro předchozí faul a Rodos v nádherné atmosféře dohrál zápas v oslabení.

Domácí porážka 0:3 znamená vyrovnání série na 3:3 a už toto pondělí uvidí rozhodující sedmý zápas ICE aréna v Letňanech. A rozhodující sedmé bitvy Rodos umí, jednu zvládl už v semifinále proti Mostu a my všichni společně věříme, že si vítěznou radost zopakujeme i na ledě finálového soupeře.

Fakta – branky a nahrávky: 29. Kolařík (Hlaváč), 35. Hlaváč, 46. Kastner. Rozhodčí: Jílek, Šperl – Kubíček, Jiruška. Vyloučení: 10:8. Bez využití. Diváci: 937. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Stav série: 3:3.

HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: Brázdil (Marek) – Voňka, Matějíček, Petira, Muška, M. Tondr, Valášek – M. Procházka, J. Ježek, Luštinec – Půhoný, Havlas, Dušek – Jan Dvořák, Bláha, Kučera – Jaroslav Dvořák.

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Potěchin, Straka, Hanuš, T. Pejchal, Zedek, Chalupa, Fiala, Kolářík – Kellerstein, Turek, D. Řepík – Kropáček, Staněk, Arnošt – J. Hlaváč, Hozák, Hrala – Smola, Kastner, A. Půlpán – Hasil.

Zbylé finálové série II. ligy – skupina JIH: Tábor – Příbram, konečný stav série: 4:1. Skupina VÝCHOD: Nový Jičín – Opava, konečný stav série: 4:0.

OHLASY TRENÉRŮ

Jiří Zörkler, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem: „Bohužel se nám tento zápas nepovedl. Opět se potvrdilo, že kdo dá první gól, je na koni. Dnes se to povedlo Letňanům. Našim klukům, ač dělali co mohli, nebylo přáno. Za nepříznivého stavu jsme to museli otevřít, soupeř měl řadu dalších šancí, ale gólman nás stále držel v naději. Přesto musíme uznat, že soupeř byl tentokrát lepší. Neskládáme zbraně, teď bude pod tlakem soupeř a my se pokusíme stejně jako v semifinále rozhodnout v sedmém zápase.“

text: web klubu