Vyhledej
Metuje > Sport > atletika

Zkus noční Kuks - fotogalerie a záznam živého přenosu

Redakce / 1.08.2016, Kuks
V sobotu v podvečer a v noci se v Kuksu konala krásná atletická akce. V podvečer - ještě za světla - běhaly děti. No a v noci se rozzářiliy stovky čelovek a na trať vyběhli závodníci velcí. V plánu byly 2 tratě - 5km a 10 km. Na dětských i dospěláckých závodech byla vidět řada obyvatel našeho regionu. O zážitky z 5km tratě se s námi podělil Zdeněk Cerman.

FOTOGALERIE - Zkus noční Kuks - fotogalerie a záznam živého přenosu

Včera jsme se synem Tomášem prožili nádherný večer. On svoji premiéru na závodech, já reprízu po více než 32 letech. Kuks je moje srdeční záležitost, ale takhle jsem si ho ještě nevychutnal. Pojali jsme to poněkud ležérně, nějak jsme nestíhali, tak jsme na start přiběhli asi minutu před výstřelem. Moje kondice mi moc šancí nedávala a od nezkušeného Tomáše jsem, pravda, příliš neočekával. Zvlášť když startoval se zánětem palce na noze a hadrech, v kterých chodí běžně doma /prej to nemám hrotit/. Mé cíle byly - celou cestu běžet, doběhnout a dát to pod třicet. To poslední se sice nezdařilo, ale Tomáš doběhl třetí ve své kategorii a pátý celkově mezi 230 startujícími na 5 km. Pohled na velmi pomalu se přibližující osvětlený Kuks z nově vysázené aleje byl famózní, závěrečný kopec jsem sice už trochu protrpěl, ale stálo to za to. Celkově téměř 500 startujících, výborná atmosféra, dobrá organizace, skvělé občerstvení, prostě vše klapalo, jak má být. Snad jenom přítomný "hudec" svým poněkud svérázným pojetím i ze známých hitů dokázal udělat parodii na hudbu, ale třeba to tak mělo být