Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Sport > atletika

Úspěch královédvorských šškoláků na republikovém kole OVOV

Redakce / 19.09.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na začátek září se těššilo 11 dětí ze Dvora Králové, finalisté republikového kola soutěžže Odznak vššestrannosti olympijských vítězů. Dostat se na toto finále je jižž samo o sobě obrovským úspěchem. Závodníci se probojovali z okresních a krajských kol, nebo díky úspěchu v korespondenční soutěžži. šŠest závodníků zastupovalo školu Schulzovy sady, 2 závodnice ZŠŠ Stržž a 3 závodníci pak reprezentovali královédvorský Sokol.

FOTOGALERIE - Úspěch královédvorských školáků na republikovém kole OVOV

Atmosféra republikového finále v Brně byla báječná, samotný nástup na plochu stadionu, kdy účastníci utvořili olympijské kruhy a letopočet 2016, slavnostní vojenská jednotka nastupující za zvuku husitského chorálu, seskok vojenských paraššutistů, účast bývalých olympioniků, to všše budilo emoce. 

Moderátor ŠŠtěpán ŠŠkorpil připomněl přítomným odchod jedné z nejslavnějších sportovkyň planety, Věry Čáslavské. Její památku uctili přítomní minutou ticha.
Soutěžžení bylo rozložženo do dvou dní a proběhlo za letního počasí, které bylo na závodění až přílišš horké. Své síly změřilo na sedm stovek dětí.
Děti soutěžžily v atletických disciplínách: – běh na 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 1000 m, a dále disciplínách silových – leh – sedy, shyby, kliky, ššvihadla a trojskok. 

Vššichni ze sebe vydávali maximum, a tak dosahovaly skvělých výsledků, k tomu si samozřejmě užžívali olympijskou vesničku, kde si mohli vyzkouššet různé disciplíny od ping pongu po horolezectví a surfování. Také sbírali kartičky s podpisy slavných sportovců, kteří celé dva dny trávili na stadionu společně s dětmi.
Královédvoršští závodníci dosáhli obdivuhodných výsledků. Jakuba Gruse (Sokol) dělilo od bronzové medaile 7 kliků, Kateřina Holubcová (ZŠŠ Sch. sady) skončila na 5. místě, A. Rutrlová (Sch. s.) 8., Barbora Síbrová (Sokol) byla 9., stejně jako Sára Erbenová (ZŠŠ Stržž), Filip Vlček (Sch. s.) skončil na 10. místě, Kateřina Kubíčková (Sokol) na místě 11., Simon Rajsner (ZŠŠ Sch. s.) byl 25., Barbora Výprachtická (ZŠŠ Strž) 26., Kristián Hráský (ZŠŠ Sch. s.) 28. a Ondřej Schreiber (ZŠŠ Sch. s.) 29.

Vššem závodníkům děkujeme za jejich skvělé výkony a za super zážžitek z jejich závodění. Díky organizátorům za skvělou akci pro děti.

Pavlína ŠŠpatenková 
ZŠŠ Schulzovy sady

Související články
ZŠ Schulzovy sady zvítězily v okresním kole OVOV!
Královédvorští sokolové na Evropských dětských atletických hrách
Sokolští atleti vybojovali stříbrné a bronzové medaile!
Kája Lukášová, Kačka Schreiberová a Nela Glosová vybojovaly pro ZŠ Schulzovy sady medaile z republikového finále OVOV
Malé Sokolky mají krásnou reportáž v České televizi v hlavním vysílacím čase
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 137x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.
04.03.2022 - Od dnešního dne je v ČR vyhlášen nouzový stav. Občanů ČR se nijak nedotkne, jedná se o nástroj krizového řízení, umožní zjednoduší koordinaci a technické řešení při pomoci uprchlíkům z Ukrajiny.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí
9.07.2022 20:00 - 10.07.2022 02:00
Disco 80-90 Milénium
5.08.2022 20:00 - 6.08.2022 02:00
Rockotéka
26.08.2022 16:00 - 27.08.2022 21:00
Královéhradecký Master UŠO v šipkách