Vyhledej
Nejčtenější články
Metuje > Služby občanům > Hasiči

Silné bouřky doprovázené průtržemi opět zasáhly Hradecko, nově i Dvůr Králové

Redakce / 21.08.2024, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
EDIT: Na trati Jaroměř - Horka u Staré Paky nejezdí vlaky, během dopoledne byly nahrazeny v úseku Mostek - Horská u Staré Paky autobusovou dopravou.

Ve středu 21. srpna protnuly s rozedněním nebe ve Dvoře Králové sady blesků, doprovázené třaskavými hromy. Hromy a blesky zde rozhodně nahradily před 6. hodinou budíček. Stejně jako na Královéhradecku.

Řidiči by měli dnes projíždět po komunikacích v regionu s opatrností - bouřky byly doprovázené silnými dešti a již předchozími prudkými dešti nasycená půda v regionu průtrže zcela nezadržela. 

Hasiči hlásí, že ranní přívalový déšť nejvíc zasáhl opět Královéhradecko (letos již tradičně oblasti u sjezdů D11 v oblasti Všestary, Plotiště, Stěžery a Hřibsko) a Dvůr Králové nad Labem, kde došlo k vylití vody z koryt místních toků a vyhlášen III. stupeň povodňové aktivity (ohrožení) na vybraných potocích. Například voda z Žirecko-Podstráneckého potoku během dopoledne natekla do několika domů v Žirči a zaplavila náměstí v Domově sv. Josefa v Žirči. Tento potok však způsobil i vylití vody přímo ve Dvoře Králové z Žirečského rybníka (Rybářský svaz), kterým protéká. Tato voda následně zaplavila část níže položené ulice (Raisova) včetně několika nemovitostí. 

Naopak záplavám zabránily v regionu poldry v Dubenci, které byly zcela naplněny. Právě výstavba poldrů je zmiňována v části Hradce Králové s názvem Plotiště, které bylo dnes ráno zaplaveno již počtvrté. 

"Aktuálně hasiči zasahují u víc než dvou desítek událostí spojených s čerpáním vody. Nejvíce zasažené jsou Hřibsko a Stěžery," je uvedeno v 8. hodin ráno na oficiálním profilu HZS KHK na platformě X.
Pro Hradecko je to v krátké době již podruhé (doslova před 2 dny), co řeší velkou vodu, během léta počtvrté.


Omezení vlakové dopravy
V důsledku pádu stromu do kolejiště u obce Mostek byl ráno pozastaven provoz na trati 030 z Jaroměř do stanice Horka u Staré Paky. Oficiálně byl čas obnovení pravou určen na 12. hodinu, ale již během dopoledne byly vlaky nahrazeny v úseku Mostek - Horka z Staré Paky autobusy.

Katerina Sekyrková
Zdroj: HZS KHK



Související články
Silné bouřky opět udeřily na Hradecku, hromy a blesky nešetřily ani další regiony v kraji
Silné bouřky opět zaplavily Hradecko, Plotiště řešilo velkou vodu letos již potřetí
Vaše komentáře

Přečteno 2360x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.

Kalendář akcí
2.12.2025 - 18.01.2026
výstava: IQ LANDIA v muzeu
10.12.2025 13:00 - 10.12.2025 16:00
Tkaní na kolíkových stavech
10.12.2025 18:00 - 10.12.2025 21:00
Křest autorského kalendáře Jany Pechlátové
10.12.2025 15:45 - 10.12.2025 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku