Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Služby občanům > Neziskovky

Podpořte dobrovolnictví: hlasujte pro Stáňu Zichovou z Královédvorské Arniky

Redakce, / 19.04.2024, Dvůr Králové nad Labem, arnika.kralovedvorsko.cz
Královédvorskou Arniku – dobrovolnické centrum, které na Královédvorsku působí již 22. sezonu, asi už mnozí znají. Jakou spojitost má ale s KŘESADLEM, a co je vlastně křesadlem míněno, to nejspíš všeobecně známo není.

FOTOGALERIE - KŘESADLO 2023 - Královédvorská Arnika - Stáňa Zichová


Kromě jiného je KŘESADLO cena, udílená v krajích České republiky dobrovolníkům roku
Jejím symbolem je funkční křesadlo. Symbolika udělované ceny i jejího názvu je více než zřejmá: dobrovolníci jsou těmi, kdo pomáhají vykřesat jiskry lidství (Zdroj: wikipedie). Do celostátního finále se na Křesadlo za rok 2023 dostala i naše dobrovolnice Stanislava Zichová.

Stáňa je členkou Arniky od r. 2016. Je úžasná. Když je nejhůř, volá se Stáně a pokud nemá právě na tu dobu objednanou kontrolu u lékaře, tak vždycky pomůže. Napeče na akce, jde jako doprovod nejen do divadla a kina, ale každý měsíc zajišťuje doprovod i na nákupy, spojené vždy s posezením v hospůdce, což zahrnuje i pomoc klientům při konzumaci… 
Stáňa je velmi obětavá, milá, empatická, kamarádská... 
A co víc, Stáňa je řidička, což se často velmi hodí. Ostatním dobrovolnicím umožňuje dostat se na místo konání. Je velkou oporou Arniky a všichni ji máme moc rádi. 
O Stáně (na str. 177) píšeme i v našem almanachu 20 let dobrovolnictví s Královédvorskou Arnikou – dostupný v pdf zde.

Do finále se dostalo 8 nominovaných. Už to je, zdá se mi, úspěch. Ale... že jo? Proč se nepokusit dostat se výš, až nejvýš?

Prosíme proto ty z vás, kdo Stáňu znají, stejně jako ty, kdo znají Královédvorskou Arniku a její činnost – dejte Stáně svůj hlas na www.alhelp.cz.
Hlasování končí 30. dubna 2024, ale podle zásady "co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek," hlasujte nejlépe HNED. Mluvím ze své zkušenosti – co neudělám TEĎ, to zapomenu... 

Bude-li se vědět o Stáně, bude se vědět i o Královédvorské Arnice. A o to jde taky. 
Třeba někoho inspirujeme, aby se přidal k nám – dobrovolníkům.

Katka Krobotová

Další články Královédvorská Arnika

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 431x