Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Akce

JAZZ & BLUES (Královédvorské léto)

17.08.2022 18:00 - 21:00
podium na nám. Václava Hanky, Dvůr Králové

Středeční koncerty pod širým nebem na náměstí V. Hanky ve Dvoře Králové, tentokráte v jazzovém a bluesovém pojetí. Vystoupí:
18:00 My Band
19:30 Jimmy Bozeman & The Lazy Pigs
21:00 Jakub Racek & Irena Budweiserová

Vstupné: dobrovolné
Pořadatel: MKZ Hankův dům

Vstupné dobrovolné. 

Občerstvení nabídne divadelní kavárna.

Toalety budou k dispozici v přízemí Hankova domu.

MY BAND

Jsme kapela, která nedávno dosáhla plnoletosti, protože náš věkový průměr v kapele je 18 let. 

Velmi nás baví jazz, funk, ale nebojíme se zařazovat do repertoáru i moderní skladby a aranžovat si je do našeho obsazení. Hrajeme rychlé, hlasité, taneční skladby, ale také umíme naše posluchače pohladit po duši něžnými a pomalejšími písněmi se sametovým hlasem naší zpěvačky Páji. V kapele máme početnou dechovou sekci v níž naleznete saxofony, trumpety, pozouny i příčnou flétnu. Celou kapelu doprovází dále elektrická kytara, basová kytara, piano a bicí.

Kapela MyBand! :)

Členové:
Adéla Ščudlová - alt saxofon
Bára Benecká - alt saxofon
Monča Ščudlová - flétna
Pája Richterová - piano
Jiří Matyska - pozoun
Filip Knížek - trubka
Petr Stránský - trubka
Jakub Borůvka - kytara
Vašek Jirák - baskytara
Ondřej Adamec - bicí

 

JIMMY BOZEMAN & THE LAZY PIGS (USA/CZ)

Písničkář Jimmy Bozeman je příkladem generace nezávislých amerických hudebníků 70.let. Hlavní síla jeho příběhů tkví v osobním prožitku a poznání. Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se nakonec usadil. Hvězdnou sestavu jeho doprovodné kapely tvoří muzikanti s letitou hudební praxí, houslista Pepa Malina (Malina Brothers), kytarista Jakub Racek (Plavci), kontrabasistka Svatka Hlávková  Štěpánková (The Amplified Acoustic Band) a bubeník Tomáš Vokurka (Ivonne Sanchez aj.). Jimmy Bozeman natočil již sedm alb. Nejnovější nese název Old, New and in Between a můžete na něm slyšet jeho autentický folk-hillbilly, honky tonk a country-blues.

 

IRENA BUDWEISEROVÁ A JAKUB RACEK

Irena Budweiserová byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí, Svět plný andělů a Romeo a Julie na ledu), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek se Spirituál kvintetem, Janem Spáleným, Rangers nebo s Big bandem Josefa Vejvody, Vydala zatím 10 sólových CD, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl.

Jakub Racek - kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem skupin Monogramu, Nugget, P. Jíšová. Plavci Honzy Vančury, Spolupráce: Casey Driessen USA, Ramblin´ Rex USA,  Pavel Bobek a další.

Můžete se těšit na gospel a blues v originální osobité podobě a vlastní tvorbu z nového společného CD "Křídla".Více  
Datum zveřejnění: 2.08.2022

Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
Zobrazit všechny chronologicky

Volná pracovní místaŠkolní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí