Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Metuje > Doprava > cyklodoprava

Hledá se propojení Pardubického a Královéhradeckého kraje. Značka: na kole

Redakce / 20.09.2021, Dvůr Králové nad Labem
Královéhradecký a Pardubický kraj hledají ideální cyklopropojení v podhůří Orlických hor.

V Častolovicích se uskutečnilo setkání zástupců místních samospráv, mikroregionů i krajů, aby spolu jednali o společné strategii výstavby cyklostezek a také plánovaném propojení Královéhradeckého a Pardubického kraje

Jednou ze zvažovaných propojení obou krajů je cyklostezka vedoucí z Potštejna do Ústí nad Orlicí přes Libchavy a Sopotnici. Problém ovšem představuje silnice I/14, kterou by trasa pro cyklisty musela složitě překračovat. Plánování výstavby také brání problémy s výkupy pozemků.

„Alternativním řešením se jeví propojení Chocně a Týniště nad Orlicí. Cyklostezka by vedla údolím Tiché Orlice, takže by cyklisté nemuseli překonávat velká převýšení. O této variantě budeme nadále jednat, protože spojení našeho kraje s Pardubickým přes Sopotnici se jeví jako velmi neschůdné. Jednání budou pokračovat, ale myslím si, že základní obrysy problémů jsme si již vyjasnili,“ doplnil radní pro regionální rozvoj Adam Valenta po jednání v Častolovicích.

„Síť cyklostezek postupně houstne a je potřeba koordinovat jednotlivé záměry na stavbu nových úseků tak, aby na sebe navazovaly. Jsme připraveni pomoci všemi možnými prostředky k tomu, aby se Královéhradecký a Pardubický kraj propojily řádnou cyklostezkou,“ uvedl Valenta.

Zdroj: Královéhradecký kraj 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 578x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí