Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Doprava > aktuálně

Centrum Trutnova omezuje v dopravě oprava skleněné lávky (srpen - listopad 2023)

Redakce / 8.08.2023, Trutnovsko a Úpicko
V Trutnově začala v srpnu rekonstrukce skleněné lávky nad hlavní silnicí Na Struze v centru města. Tyto stavební práce zásadně ovlivní dopravu ve městě až do listopadu.


Dopravní omezení


Řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou ulice Na Struze v centru města od úterý 1. srpna do 31. srpna kvůli odmontování skel a demontáži lávky. Stejná uzavírka se dotkne dopravy i od 9. října do konce listopadu kvůli instalaci nových částí konstrukce. 
Do začátku zimy by hlavní konstrukce měla být instalována. Poté budou práce pokračovat v závislosti na klimatických podmínkách, počítá se tedy se zimní přestávkou a dokončením v příštím roce.

Mezitím demontáží a instalací lávky bude puštěn obousměrný, ale zúžený provoz se sníženou rychlostí pro osobní automobily a autobusy.  
Nákladní doprava povede po celou dobu přes Úpské nábřeží.
Pro pěší bude zřízen dočasný přechod pro chodce, který propojí uličku K Příkopu vedoucí z Jihoslovanské ulice s ulicí Pod Sadem.
Autobusová zastávka Na Struze nebude obsluhována a nahradí ji zastávka v Žižkově ulici. Také meziměstská autobusová doprava dočká změn, je nutné sledovat výlukové jízdní řády nebo webové stránky Veřejné dopravy Královéhradeckého kraje dopravakhk.cz.

 „Snažili jsme se minimalizovat dopad na dopravu v Trutnově. Nastavený harmonogram obsahuje rezervy, ale budeme se snažit jednotlivé fáze co nejvíce urychlit a opravu zkrátit, jak jen to půjde,“ říká David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. 

Skleněná lávka dosloužila


Celých 46 metrů dlouhá skleněná lávka Na Struze je významnou pěší spojnicí mezi centrem města a městskou částí Kryblice. Nachází nad hlavní komunikací 1. třídy, která prochází městem. Důvodem výměny lávky je její nevyhovující technický stav, kdy lávka fungovala už několik let v nouzovém režimu. Radnici se navíc podařilo nejen sehnat dodavatele stavby, ale také dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která pokryje významnou část investičních nákladů - celkem 24 mil. z 29 mil.Kč vč. DPH.

Zrekonstruovaná lávka bude velmi podobná té stávající. Největší změny dozná barevné provedení, které bude nově světlé. Autorem projektu je Ing. Ivan Šír. Práce provede firma EUROVIA CS, a. s., která vyhrála výběrové řízení s nabídkovou cenou necelých 29 milionů Kč včetně DPH. 


Zdroj: město Trutnov

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1401x
 
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Kalendář akcí