Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Co se děje > hudba

Klavíristka Slávka Vernerová Pěchočová a Dvořákovo klavírní kvarteto vystoupí na koncertu KPH ve Dvoře Králové

Vít Havlíček / 15.03.2023, Aktualizováno
Rodačku ze Dvora Králové Slávku Vernerovou Pěchočovou není třeba místnímu publiku příliš představovat. Tato absolventka pražské AMU u prof. Ivana Moravce je vítězkou Mezinárodní Smetanovy klavírní soutěže v Hradci Králové (1996) a laureátkou některých zahraničních soutěží jako Wroclaw (1995), Missouri (1998) a Wales (2001).
Vystoupila v proslulé TonnhalleDvořákovo klavírní kvarteto Curych, na festivalu Pražské jaro, hrála s Českou filharmonií, Royal Liverpool Orchestra pod vedením předních dirigentů jako Libor Pešek, Jiří Bělohlávek nebo Jakub Hrůša. V létě 2009 byla pozvána k hostování s BBC Symphony Orchestra na festivalu PROMS v Royal Albert Hall v Londýně.

480. koncert KPH ve Dvoře Králové - plakátVe Dvoře Králové se představí ve čtvrtek 16. března 2023 od 19:00 na 480. koncertu Kruhu přátel hudby s předním českým komorním souborem Dvořákovo klavírní kvarteto, které v roce 2019 obdrželo ocenění „Choc de Classica“ prestižního francouzského časopisu Classica za své debutové album kompletního Dvořákova díla pro toto komorní obsazení. V Hankově domě společně provedou klavírní kvartety Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumanna a Gustava Mahlera. Všichni jsou srdečně zváni. Více na www.hankuv-dum.cz.

Více o královédvorské rodačce Slávce Vernerové Pěchočové naleznete v tomto dokumentu:

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj
Michaela Hrabánková a Miroslav Sekera aneb Nevšední koncert Kruhu přátel hudby
Barytonista Robin Červinek a klavírista Jan Jiraský oslnili na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 467x
 
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí