Vyhledej
Novinky emailem
Metuje > Co se děje

Hlavní festivalový večer, tančírna i dva klubové koncerty na festivalu Dny R. A. Dvorského

Redakce / 14.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
Příznivci swingové, jazzové a bluesové hudby se mohou letos na jaře těšit na 28. ročník festivalu R. A. Dvorského. Čtyři večery mohou od března do května strávit nejen poslechem oblíbené hudby, ale i tancem.


V pátek 17. března odstartuje festival Královédvorská swingová tančírna v Hankově domě. Tanečníkům k tanci sice nebude hrát živá hudba, ale DJ Mirek Novotný je zkušeným hudebním průvodcem místních tančíren, které zde navštěvují jak zkušení tanečníci, tak mladí krátce po tanečních. Někteří dojíždějí i ze sousedních krajů. „Tradičně je připraven průřez žánry, a to s kapkou swingu," zve milovníky nejen swingu ředitelka Hankova domu Jana Kubcová.

Hlavní festivalový večer se uskuteční v Hankově domě v pátek 24. března, kdy se publiku představí Big Band Chrudim a Originální pražský synkopický orchestr. Tradičně je připravena v sále stolová úprava. „Před zahájením koncertního programu a během pauzy ve foyer sálu zahrají také žáci místní ZUŠ R. A. Dvorského,“ upozorňuje Jana Kubcová.

Během dubna a května se poté v Krčmě Starý pivovar uskuteční dva klubové koncerty

Ve středu 12. dubna zahraje kvarteto z německého Hamburku The Chilkats, které nabídne originální pohled do minulosti, konkrétně na jump blues. 

V pátek 19. května pak festival uzavře koncert britsko-českého uskupení JNR Robinson Band. „Hlavní postavou je londýnský gospelový zpěvák původem z Jamajky Serge Robinson Jr., kterého doprovodí tři špičkoví čeští jazzoví muzikanti Jakub Zomer, Matěj Černý a Tomáš Hobzek,“ láká Jana Kubcová.

Zdroj: mudk.cz, Hankuv dům

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 373x